Vodu, šećer i kvasac pomiješajte i pustite 5 min samo da se kvasac aktivira. Dodajte brašno, gotovo sve i sol, pa rukama ili mikserom mijesite tijesto par minuta. Tijesto mora biti vrlo mekano, tako da ga možete miješati čak i vilicom ili kuhačom.
Zatim dodajte ulje i umijesite ga u tijesto. Pustite tijesto u zdjeli da odstoji 15-20 minuta pod krpom.
Dobro nabrašnite radnu plohu. Uzimajte rukom po 1/5 tijesta, mora biti ljepljivo i rastezljivo, malo vam se čak i 'izlijevati' iz ruke. Stavite hrpicu tijesta na brašno pa povlačite tijesto izvana prema unutra sa svih strana te utiskujte u sredinu kako biste oblikovali okruglastu, 'bucmastu' lepinju. Treba biti lijepo obložena tankim slojem brašna kako se ne bi dalje lijepila.
Lepinje složite na protvan obložen papirom za pečenje, ostavite veliki razmak. Ja sam pekla po 3 kom na jednom protvanu. Lepinje složite tako da je onaj dio gdje se u sredini spajalo tijesto okrenut prema dolje. Pustite da odstoje 15 min pod krpom. Zatim prstima, od sredine prema van raširite tijesto i oblikujte plosnatu lepinju. To će biti vrlo lako jer je tijesto mekano. Debljina treba biti oko 1 cm. Po želji pospite s vrlo malo brašna pa opet ostavite da odstoji pod krpom dok s epećnica ne zagrije na 280°C.
Lepinje pecite 7-9 min, tj. dok se lijepo ne napuhnu i dobiju tamno zlatnu boju.
Izvadite ih iz pećnice i odmah pokrijte vlažnom, čistom krpom. Ostavite tako 10 min dok ne omekšaju.
Ćevapćiće ispecite na roštilju ili tavi, na jakoj vatri, često ih okrećući. Lepinje prerežite, prerezanu stranu kratko umočite u mješavinu 2 dl vode, 2 žlice ulja i malo soli pa pecite na roštilju ili na tavi dok se malo ne zapeku.
Poslužite ćevape i lepinje odmah uz luk, ajvar i druge priloge po želji. Dobar tek!